Gezenti Deli

Gezenti Delilerin Mekan Keşifleri ve Seyahat Notları
GEZME TOZMA Uncategorized

Bir haftasonu kaçamağı TEKİRDAĞ

Yazın sıcağı bastırmadan havalar hafif serinken aslında seyahat için en güzel zamanlar.
Daha önce aklınıza bile gelmeyen yerleri keşfe çıkabileceğiniz kısa haftasonu kaçamakları yapabileceğiniz bahar ayları.
Malum eur’nun hızlı artışı, uçak biletleri hayli düşük olsa da bütçemizi oldukça zorluyor. Bunu kendimiz için fırsata çevirip yakın çevremizdeki lezzet şölenlerini keyif rotalarını yada kültür mirasımızı keşfetme zamanı


İzmir ve çevresi denince akla bir sürü yer gelse de İstanbul için de hayli zengin bir çeşitlilik mevcut.
Çok düşünmeden arabanıza atlayıp çıkabileceğiniz bütçenizi sarsmayacak birçok rota mevcut. Bunlardan bizim en son gerçekleştirdiğimiz Tekirdağ Bağ rotası ve oğlak çevirme çok keyifliydi.
TEKİRDAĞ VE BAĞ ROTASI
İstanbul’da yaşıyorsunuz ve hala Tekirdağ’ı keşfetmediyseniz çok ama çok şey kaçırıyorsunuz demektir. O muhteşem doğası (hele ki bahar ayları), anason kokan sokakları, keyifli bağ rotaları sizi iki günlüğüne de olsa çok başka yerlere götürüyor.

Tekirdağ’a gidiyorsanız yola erken çıkmanızı öneririm. Sabah kahvaltınızı Tekirdağ’a gelmeden Şarköy çiftlik’de ,otantik kahvaltı evi yada Barel Bağ Evi’nde yapabilirsiniz. Biz genellikle Şarköy Gurme’yi tercih ediyoruz. Yediğiniz herşeyi şarküterisinden alma imkanınızda mevcut. Barel Bağ Evi’ni tercih edecekseniz mutlaka önceden rezervasyon yaptırın.


Nerede Konaklanır?
*Tekirdağ Ramada Hotel(*****);açık büfe kahvaltısı mevcut, bağlara oldukça yakın.
2 kişi 270 TL, ıslak alan kullanımı dahilJ


*Barbare Bağ evi;harika bir lokasyon, tatlı ev sahipliği ve romantik bir haftasonu dersem Barbare için doğru kelimeleri kullanmış olurum sanırım. Tüm gün nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir haftasonu için hazır olun


2 kişi bağların içinde bir ev tüm gün sınırsız şarap, mahzen gezisi, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği dahil 800 TL

 

Neler yapılır?
1.Gün
Eğer rota bağ rotası ise, Barel Bağ evinde ya kahvaltı yada bir öğle yemeği mutlaka yemeli, hatta 10 kişilik bir grupsanız önceden rezervasyonla bahar aylarında sizin için oğlak çevirmede yapılıyor.


Umurbey şarapçılık ve Chateau Nuzun’da tadım yapılmalı(birbirlerine çok yakınlar)
Barbare Bağ evi’nde konaklamıyorsanız da bir akşam yemeğini oraya ayırabilirsiniz, akşamüzeri bağda keyif yapabilir, akşam sizi bekleyen yemeğinize kadar bağda şarabınızla takılabilirsiniz.


2.Gün

Eğer zamanınız uygunsa Kırklareli tarafına da geçebilirsiniz. Biz oğlak yemek için methini duyduğumuz Ömer’in yeri’ne gittik. Sütlüce köyü’nün içinde oldukça güzel bir yer. Köye giderken o kadar güzel bir rota izliyorsunuz ki zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Minik minik köylerden geçerken mutlaka köy yumurtası ve peynirlerinden almayı unutmayın.


Ayrıca İstanbul’a dönmeden Tekirdağ’ın içine de et yemek için mutlaka uğramalısınız, bizim favorimiz İki Kardeşler Et Mangal. Burasının kasap olması ayrıca güzel, eve de stok yapma şansınız var.

1 Comment

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir