Gezenti Deli

Gezenti Delilerin Mekan Keşifleri ve Seyahat Notları
GEZME TOZMA

LOVE IS IN THE AIR

Uçmak ,hele ki bir balon sepetinde sevgiliyle gökyüzünde olmak gerçekten paha biçilmez bir deneyimmiş.

Kapadokya’da bu deneyimi yaşamak biraz da şansınıza bağlı bizim kaldığımız 4 gün boyunca balonlar sadece 2 gün uçabildi. Diğer 2 gün hava harika olmasına rağmen rüzgar hızı buna izin vermedi. O yüzden sakın önceden bilet alayım yanlışına düşmeyin. Zaten oteller anlaşmalı oldukları firmalara sizi yönlendiriyor hem de daha uygun fiyatlarla. biz air kapadokya ile uçtuk gayet keyifliydi. Farklı fiyatlara farklı şirketlerde mevcut.

kapa21

Sizi otelinizden shuttlelarla alıp,merkezlerine goturuyorlar, orada küçük bir kahvaltı sonrası gruplara ayrılıp, balona binilecek alana hareket ediliyor,bu olaylar saat 5 gibi gerçekleşiyor malum gün doğumu yakalanacak😎

kapa22

Kapadokya ayaklarınızın altında, siz bulutların içinde etrafınız renkli balonlarla çevrili bir film sahnesinin içinde gibisiniz.

kapa20

 Yaklaşık 1 saatlik yolculuğunuz, şampanya ile bitiyor:) Şampanya ile bitmesinin sebebi bu balon seyahatini sağ skapa23   Kapadokya seyahatimiz bitti ama aklımız kalbimiz burada kaldı, bir de kışın görmek lazım bu güzel atlar diyarını.

    Özetlemek gerekirse,

1. Eğer romantik bir tatil düşünüyorsanız evet doğru yerdesiniz!

2. Cave oda da kalmak biraz daraltıcı olabilir aman dikkat! Eğer bu tarz alerjiniz astımınız varsa teraslı ama yine aynı ambiyansa sahip odaları seçmenizi öneririm.

3. Araba ile ulaşım sağlamıyorsanız havaalanızdan hangi araba kiralama şirketlerinin olduğunu iyice öğrenin çünkü yerel firmalarla sorun yaşanabiliyor.

4. Gelmişken kuruyemişçilere mutlaka uğrayın, pestil ve sütlü kabak çekirdeği alın.

5. Ve tabii ki şarap mahzenlerine mutlaka ama mutlaka gidin. Kocabağ ve Turasan ikisi de lokal ve çok iyi şarap markaları. İstanbulda heryerde bulamazsınız, 6 şişe alırsanız evinize kadar ulaşımını da sağlıyorlar.kesinlikle değer!

6. Avanos’a mutlaka gidin ve kendinize ve sevdiklerinize o harika sanat eserlerinden alın, çok ama çok değerli ve güzeller.

7. Testi kebabını mutlaka tadın, çok turistik olsa da yorgunluk arası çok iyi geliyor.

8. Temenni tepesinde sabah kahvenizi yudumlayın.

9. Kızıl vadi de günü şarabınızla batırın, başınız dönücek söz veriyorum

10. Tabiiki balon turu mutlaka ama mutlaka yapın, hiç kimseye kulak asmayın, harika bir deneyim!

11. Müze kart mutlaka alın, açıkhava müzelerini gezmeye niyetiniz varsa sizin için must! Bence gelmişken en az birine uğrayın

12. Ihlara vadisi gerçek bir doğa harikası, eğer vaktiniz varsa yola ve yorgunluğa değer, ıhlara vadisi yolu üstündeki güzellikleri hiç saymıyorum bile.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir